wtorek, 30 listopada 2010

Jest taki klub

JEST TAKI KLUB …
Autor: Krystyna Starnowska

Klub ten w niezmienionej formule i miejscu istnieje już prawie 18 lat. Każda nowa osoba jest w nim mile widziana. Większość spotkań przeprowadzana jest wg ścisłego, powtarzalnego od lat programu, a jednak każde spotkanie jest inne.
Jak to możliwe, zapytacie? Zwyczajnie – jakość i różnorodność spotkań tworzona jest przez wszystkie osoby obecne w danym dniu. Podstawą każdego spotkania są wypowiedzi klubowiczów. Nie należy się jednak obawiać, że zostaniemy „zagadani na śmierć” przez osoby, które lubią popisywać się swoją elokwencją, ponieważ czas każdej wypowiedzi jest ograniczony i mierzony przez Mistrza Czasu zgodnie z przyjętymi zasadami.
Wypowiedzi można podzielić na kilka grup tematycznych. Najpierw każdy krótko mówi na „Temat dnia”, który został podany na poprzednim spotkaniu. Potem są krótkie wypowiedzi na temat „Sukces na co dzień”. Każdy może się tu pochwalić, jakie sukcesy osiągnął w ostatnim czasie. Nie należy się przy tym obawiać, że nie osiągnęliśmy spektakularnego sukcesu typu obrona pracy doktorskiej czy kupno domu. To czy coś jest sukcesem czy nie, zależy w głównej mierze od naszego nastawienia, a nie od faktycznej wagi tego sukcesu. Zwykłe przezwyciężenie własnego lenistwa też może przecież być sukcesem! Zresztą słowo SUKCES w klubie definiowane jest następująco:
S - spokój sumienia, U – umiejętność współżycia z ludźmi, K – kondycja fizyczna,
C – celowe życie, E – ekonomiczna niezależność, S – samorealizacja.
Biorąc pod uwagę tak szeroki zakres, każdy jest w stanie pochwalić się jakimś sukcesem.
Kolejnym punktem spotkania są mowy programowe przygotowywane z tygodnia na tydzień przez 3-4 ochotników. Czas i temat tych mów też jest określony wg pewnych zasad. Mimo tego każdy mówca może wykazać się inwencją – przecież mowa na temat JA czy PRZEKONAJ będzie inna u każdego mówcy. Wygłaszając mowy programowe dąży się do uzyskania kolejnego tytułu Mistrza – zaczynając od Mistrza Wymowy a kończąc na Mistrzu Prawdy.
I wreszcie „Łańcuszek mówców”, to zabawa, która pozwala popisać się elokwencją, refleksem, poczuciem humoru. Każda osoba wyrwana do odpowiedzi mówi na podany znienacka temat. Czas wypowiedzi wynosi 1-1,5 minuty. W nagrodę za wypowiedź, można samemu podać następny temat i wskazać kolejnego mówcę.
Mowy programowe i te w „Łańcuszku” są recenzowane, a klubowicze w tajnym głosowaniu wybierają najlepszego mówcę. Na koniec można otrzymać dyplom za najlepszą mowę
w danej kategorii.
Oprócz mów są jeszcze „ćwiczenia niespodzianki”, czy rady „Mistrza sytuacji”. Są też spotkania nietypowe, np. wieczory poezji, burza mózgów czy wystąpienia zaproszonego gościa. Wspólnie obchodzimy też Wigilię, czy Święta Wielkanocne.
A dlaczego JA chodzę do tego klubu? Bo po każdym spotkaniu czuję pozytywną energię i optymistyczne nastawienie do życia. Bo uczę się przełamywać nieśmiałość w publicznym przemawianiu. Bo często zainspirowana przez innych, próbuję nowych doświadczeń na drodze samorealizacji. I wreszcie dlatego, że sama też mogę być inspiracją dla innych dzieląc się z nimi swoimi pasjami.
Jeśli choć trochę zainteresował Cię ten tekst – przyjdź do nas!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO „Klubu Sukcesu TeTa Akademii Mądrego Życia”.

Spotkania klubowe odbywają się w każdy poniedziałek w Łódzkim Domu Kultury o godzinie 19.03.
Klub został założony przez Tadeusza Niwińskiego – autora książek „Ja”, „Ty”, „My”, „Elementarz życia”, „Kluby Sukcesu TeTa w XXI wieku”, „Bóg Einsteina”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz